Ciekawostki o rybach – o czym nie wiedziałeś?

ciekawostki o rybach

Wszystkie stworzenia na świecie są naprawde ciekawe, a wiele z nich, nawet te najmniejsze rybki, kryją wiele interesujących tajemnic. Podwodny świat jest naprawdę wspaniały i warto poświęcić kilka minut, żeby go poznać. Przygotowaliśmy ciekawostki o rybach, o których zapewnie nie miałeś pojęcia. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Dzieci i ryby głosu nie mają  – czy aby na pewno?

Na pewno nie raz spotkałeś się z powiedzeniem,  że dzieci i ryby głosu nie mają. Jednak, czy na pewno ryby nie wydają z siebie żadnych dźwięków? Jest to oczywiście mit!

Niektóre ryby, jak np. Kurki Czerwone, potrafią wydawać dźwięk, który przypomina warczenie. Również inne gatunki są w stanie emitować dźwięki, które porównuje się do chrapania, chrząkania czy kumkania. Ponadto, ryby reagują na dźwięk – odbierają je przy pomocy ucha wewnętrznego. Mamy nadzieję, że te dwie ciekawostki o rybach Cię zaskoczyły!

ciekawostki o rybach

Ciekawostki o rybach – czy ryby, które pływają do góry brzuchem, są martwe?

Uważa się, że ryby, które pływają do góry brzuchem są martwe. Jest to fakt, jednak jest jedna ryba, która właśnie w taki sposób się porusza! Jes to jeden z gatunków suma, który żyje w dorzeczu Konga. Sposób, w jaki pływa, ułatwia jej kamuflowanie, przede wszystkim dlatego, że jej brzuch jest ciemny. Ciekawostki o rybach to coś naprawdę interesującego i niezwykłego. Oczywiście w internecie znajdziesz ich o wiele więcej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *