Najdłużej żyjące zwierzęta – które z nich pobiły rekord?

najdłużej żyjące zwierzęta

Zwierzęta domowe, w zależności od gatunku, żyją od 2 do nawet i 20 lat. Zastanawiałeś sie jednak kiedyś, jakie są najdłużej żyjące zwierzęta na świecie? Jak długo żył najstarszy przedstawiciel danego gatunku? Poniżej znajdziesz kilka ciekawych historii, które z pewnością Cię zainteresują. Zapraszamy do czytania!

Najdłużej żyjące zwierzęta – słynna historia małża Minga

Na pewno kiedyś słyszałeś o historii jednego znanego małża z gatunku cypriny islandzkiej. Został on wyłowiony w 2006 roku, a podczas badania jego wieku wyszło, że ma on 507 lat. Nietety małż zmarł, jednak został on przydzielony do grupy najdłużej żyjących zwierząt. Jego nazwa wzięła się od chińskiej dynastii Ming, która rządziła w momencie, gdy małż pojawił się na świecie. 

najdłużej żyjące zwierzęta

Jakie zwierze żyje najdłużej?

Choć może się to wydawać śmieszne lub dziwne, najwięcej lat jest w stanie przezyć gąbka z gatunku Scolymastra joubini – może ona żyć nawet 11 tysięcy lat! Ogromna liczba, prawda? Naukowcy mówią, że może to wynikać z niskich temperatur, w których gatunek ten żyje. A jaki ssak żyje najdłużej?

Jest to wieloryb grenladzki! Może on dożyć nawet 211 lat. To ogromne zwierze również preferuje chłodniejsze wody, co może mieć wpływ na jego długowieczności. Jak sam widzisz, najdłużej żyjące zwierzęta są potrafią być bardzo ciekawe! Warto zagłębić się w ich historie na dłużej i dowiedzieć się czegoś więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *