Wszystko co musisz wiedzieć o Mastifach

Szukasz psa dla siebie? Szukasz reproduktora? Potrzebujesz książki bądź informacji o rasie? Porad? Wskazówek żywieniowych?

No to przygotuj się na niezapomniane wrażenia, ponieważ trafiłeś na naprawdę wyjątkową stronę!

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z psami, czy też jedynie pragniesz pogłębić o nich swoją wiedzę, na tych stronach znajdziesz wszystko, czego Ci potrzeba. Znajdziesz tu opisy posiadanych przez nas ras: Fila Brasileiro, Mastif Pirenejski, Mastif Hiszpański, Mastif Tybetański.

Znajdziesz dużo porad: podatkowych i prawnych związanych z psami i hodowlą. Tutaj, na tej stronie znajduje się napisana przeze mnie Umowa kupna szczeniaka oraz Umowa krycia. Stąd dowiesz się jaką metodą najlepiej określić dzień owulacji u suki oraz jak wywieźć psa za granicę, ale również jak przywieźć psa do Polski.

Ale to nie wszystko! Znajdziesz tu również wzorzec rasy: najnowszy, nieopublikowany jeszcze przez Związek Kynologiczny, przetłumaczony przeze mnie wzorzec rasy Fila Brasileiro, jak również nieopublikowany oficjalnie przez ZKwP wzorzec rasy Mastif Tybetański. Jest również wzorzec rasy Mastif Hiszpański i Mastif Pirenejski.

szkolenie mastifów

Jeżeli poszukujesz psa dla siebie – poczytaj opis rasy:

  • Mastifa Tybetańskiego – psa dla alergików,
  • Mastifa Pirenejskiego – stróżująco-obronnego wielkoluda,
  • Mastifa Hiszpańskiego – psa jednego właściciela,
  • Fila Brasileiro – zakochanego w Tobie obrońcy.

Jeszcze czegoś nie wiesz? Zapytaj! Podpowiem na co zwrócić uwagę, doradzę. Dzięki moim poradom wybierzesz najwspanialszego psa dla siebie. Takiego, który spełni Twoje oczekiwania. Nie przypadkiem jestem autorem opisów ras na najlepszych psich portalach.

Doradzę Ci teraz, ale będę doradzał Ci również w przyszłości, gdy piesek będzie już z Tobą. Doradzę jak go szkolić, jak wychowywać, jak dbać o jego zdrowie i jak z nim postępować, abyście wzajemnie byli z siebie zadowoleni.

Potrzebujesz pomocy z wychowaniem Mastifa?

Na tym blogu dowiesz się jak bezproblemowo i bezkonfliktowo wprowadzić nowego do stada. Ma się urodzić dziecko? Co zrobić, żeby pies od pierwszego dnia je pokochał? Również podpowiem.

Coś w wychowaniu przegapiłeś i Wasze stosunki zaczynają układać się nie najlepiej? Nie zostawię Cię sam na sam z problemami. Dla Twojego i dla jego dobra. Zawsze możesz liczyć na poradę.

Czy jesteś w stanie sobie wyobrazić jak wspaniałe mogą być relację z twoim Mastifem?

Dzięki temu naprawdę poczujesz, co to znaczy mieć psa kochanego, wiernego, wpatrzonego w Ciebie i gotowego na każde Twoje skinienie.

Ale nie musisz już teraz decydować, która rasa będzie dla Ciebie najodpowiedniejsza. Po prostu poczytaj moje opisy oraz porady jakie znajdziesz na tym blogu.

Jeżeli nie pomogą one w rozwianiu Twoich wątpliwości, którą rasę wybrać, jeżeli nie upewnią Cię ostatecznie, że dla Ciebie o wiele lepszy będzie chociażby Mastif Hiszpański, a nie Mastif Pirenejski lub Fila Brasileiro czy Mastif Tybetański, jeżeli nie będziesz jeszcze przekonany, że potrafisz krok po kroku przeprowadzić swojego nowego towarzysza przez pierwszy okres jego życia, jeżeli te materiały nie pozwolą Ci nabrać pewności, że dasz radę – wtedy pytaj! Pytaj dotąd, aż będziesz przekonany, albo dotąd, kiedy uznasz, że trzeba się poddać. Swoją wiedzę oddaję do Twojej dyspozycji.

Masftif Tybetański – historia rasy psów

Mastify tybetańskie to psy, które nie bez powodu są kojarzone z lwami. Ich charakterystyczny wygląd oraz wspaniały charakter mają długą historię, ponieważ są one uznawane za jedną z najstarszych ras psów na świecie.

Początków mastifów tybetańskich należy szukać oczywiście w himalajach, gdzie te psy służyły pomocą pasterzom w ich pracy, a także dzięki swoim rozmiarom idealnie nadawały się na psy stróżujące.

Próby sprowadzenia tej rasy do Europe zostały wykonane w XIX wieku, jednak nastąpiło wiele trudności, chociażby ze względu na wysoką temperaturę panującą w europejskich krajach – w końcu psy tej rasy żyły na wysokościach około czterech tysięcy metrów nad poziomem morza.

Pierwszy mastif, który został sprowadzony na Stary Kontynent był darem dla królowej Victorii od vice-króla Indii Lorda Hardinga.

Chociaż pierwsze hodowle zostały założone w Anglii, natomiast pierwsze rozmnożenie zostało zarejestrowane w Berlinie w 1898 roku – chociaż późniejsze losy tego miotu nie zostały zarejestrowane.