Jedzenie dla kota – 5 najważniejszych zasad

jedzenie dla kota animalia

Kot wydaje się wielu osobom zwierzakiem, którym łatwo jest się zaopiekować. Zwykła karma, kuweta, podstawowy żwirek, jedna wędka, trochę uwagi i… gotowe. Niekoniecznie – mimo że rzeczywiście nad kotem nieco łatwiej zapanować niż nad rozbrykanym psem wymagającym codziennych spacerów. Nie oznacza to jedna, że kotem nie powinniśmy się zajmować. Wręcz przeciwnie – podstawą dobrej opieki będzie chociażby jedzenie dla kota. Co polecamy?

Jak wybrać karmę dla pupila?

Warto zwrócić uwagę na to, co w zasadzie odżywia kota – jakie ma potrzeby energetyczne? Czego powinien spożywać najwięcej, a czego unikać? Najprostszą odpowiedzią na to pytanie jest zastanowienie się, kim z natury jest kot. Otóż – stuprocentowym, bezwzględnym mięsożercą. W diecie kota nie powinny znajdować się owoce ani warzywa, ani tym bardziej nadmiar węglowodanów. Organizm kota potrzebuje przede wszystkim białka, i nawet jeśli podaż energetyczna jest wysoka, ale bierze się z węglowodanów, to wymagania żywieniowe kota nie będą spełnione! Dlatego należy wybrać takie jedzenie dla kota, które będzie składało się przede wszystkim z białka, a jego wilgotność będzie wysoka. Kot jako zwierze pochodzenia pustynnego nie ma odruchu picia wody, dlatego większość płynów powinna być dostarczana z pożywieniem.

jedzenie dla kota
Jedzenie dla kota – zdrowa, zbilansowana dieta

Jakie jest rozwiązanie? Bardzo proste! Puszki wysokomięsne, zdrowe, niedrogie i o odpowiedniej proporcji podrobów oraz mięśni szkieletowych. Zatem wybierz najlepsze jedzenie dla kota i zadbaj o jego samopoczucie. Im lepsze i dokładniej zbilansowane posiłki czworonożnego mruczka, tym dłużej będzie cieszył się on zdrowiem. Wiemy, jak dbać o kotki, kocurki i kocięta – zaufaj nam!