Kaganiec fizjologiczny

kaganiec fizjologiczny można dopasować do pysku psa

Czym jest kaganiec fizjologiczny? Otóż jest to spełnienie marzeń każdego pupila, który musi nosić na zewnątrz kaganiec, oraz jego właściciela, który ten kaganiec musi zakładać i zdejmować. W tym artykule chcemy przybliżyć czytelnikowi charakterystyki tego akcesorium na przykładzie Baskerville Ultra Muzzle.

Kaganiec fizjologiczny Baskerville Ultra Muzzle

Baskerville Ultra Muzzle to kaganiec fizjologiczny dla psa, który został wykonany z bardzo lekkiego i elastycznego, a jednocześnie trwałego materiału. Konstrukcja tego kagańca uniemożliwia psu ugryzienie oraz podjadanie na spacerze, ale jednocześnie pozwala na swobodne zianie. Dodatkowo kaganiec umożliwia psu podjęcie przysmaku z dłoni opiekuna w trakcie szkolenia.

Producent oferuje kaganiec fizjologiczny w 6 rozmiarach, od XS (dla psa w typie Border Terrier itp.) do XXL (dla psa w typie Rottweiler itp.). Dużą zaletą tego kagańca fizjologicznego jest możliwość jego indywidualnego dopasowania do pyska naszego pupila. W tym celu trzeba włożyć kaganiec do wody o temp. 70-80°C, na 4-5 minut, a potem dopasować paski znajdujące się pod brodą i po bokach. Baskerville Ultra Muzzle ma trzystopniową regulację zapięcia, aby kaganiec się nie przesuwał.

Ponadto dziurkowany pasek z metalową sprzączką zapewnia szybkie zakładanie i ściąganie kagańca.

kaganiec fizjologiczny musi być dla psa czymś codziennym

Kaganiec – o czym warto pamiętać?

Noszenie kagańca powinno być dla psa codziennością, a nie źródłem stresu. Dlatego musimy stopniowo i ostrożnie przyzwyczajać naszego czworonogiego przyjaciela do kagańca. Warto zaplanować kilkutygodniową fazę przystosowawczą, krok po kroku wydłużając czas noszenia kagańca. Trzeba uważać, żeby nie przemęczyć psa. W przeciwnym wypadku skojarzy kaganiec z karą i będzie bardzo się opierał jego zakładaniu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *