Flexi Giant L 8m: smycz automatyczna dla dużego psa

Smycz aytomatyczna Flexi Giant L 8m do wyprowadzania dużych psów

Wyprowadzając psa na spacer, trzeba mieć na uwadze zarówno komfort pupila, jak i ludzi wokół. Dlatego właściciele wielkich psów powinni zadbać o dobrą smycz, jak na przykład Flexi Giant L 8m.

Smycz Flexi Giant L 8m — dlaczego warto?

Flexi Giant L 8m to smycz automatyczna od renomowanego, niemieckiego producenta, która jest odpowiednia dla psów o wadze do 50 kg. Produkt został zaprojektowany tak, aby zapewnić psu możliwość do swobodnego poruszania się i eksploracji otoczenia, a jego opiekunowi — kontrolę nad zwierzęciem. Tak, smycz posiada unikalny system blokady, który umożliwia zatrzymanie psa w dowolnym momencie. Właściciel również może dopasować długość smyczy, na przykład, skracając taśmę podczas przechodzenia przez ulicę. Dodatkowo produkt umożliwia sterowanie zwierzęciem poprzez ruchy ramion i działanie przycisku blokady. Ponadto bezpieczeństwo gwarantuje dodatkowa taśma, którą zakłada się na szyję psa i spina razem ze smyczą i obrożą tak, aby pies nie uciekł w razie przypadkowego zerwania obroży. 

pies z zapiętą smyczą Flexi Giant L 8m

O czym jeszcze warto pamiętać podczas spaceru z psem?

Spacer zaspokaja wiele podstawowych potrzeb psa, takich jak eksploracja otoczenia czy potrzeba fizycznego i psychicznego zmęczenia. Zatem jak odpowiednio zorganizować spacer z pupilem?

Przede wszystkim warto zadbać o bezpieczeństwo psa i otoczenia, ponieważ w wielu miejscach swobodne chodzenie z psem jest niewłaściwe. Pomocne są smycz, na przykład Flexi Giant L 8m, ewentualnie również szelki i kaganiec, najlepiej fizjologiczny. Dodatkowo trzeba pamiętać, aby spacer był odpowiednio długi i dopasowany do potrzeb naszego pupila. Za długie spacery też nie są dobre, szczególnie dla szczeniaków i starszych psów.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *