Forum o mastifach – gdzie szukać i czy warto śledzić?

mastif hiszpański forum

Pasjonują cię mastify hiszpańskie lub tybetańskie? Niewątpliwie są to ciekawe i piękne rasy, które dawniej pełniły bardzo ważne funkcje strażnicze lub pasterskie. Dzisiaj są dosyć elitarnymi rasami, których występowanie w Polsce nie jest zbyt wielkie – przyczyn takiego stanu możemy się dopatrywać z jednej strony w bardzo dużych cenach szczeniąt, a z drugiej strony z tym, że niewiele wiadomo o wychowywaniu, charakterze, czy też o tendencjach do chorowania tej rasy. Na pewno oprócz tego w kupnie takiego szczeniaka przydałyby się również rady od hodowców, których w Polsce niestety brakuje.

Z racji tego, nie znajdziemy zbyt wiele informacji na różnorodnych forach internetowych w języku polskim. Nie jest to żadną przeszkodą dla osób, które znają przynajmniej język angielski, ponieważ, jak się okazuje, zagraniczny internet obfituje w wiele ciekawych informacji na temat różnych ciekawych historii, czy też

Na pewno zmienienie języka wyszukiwania w naszej wyszukiwarce internetowej może nam już bardzo wiele pomóc. Wpisując frazę „Tibetan Mastiff” i podobne kombinacje zyskamy wiele możliwości dołączenia do różnych społeczności kochających psy.

mastif tybetański forum

Sprawdź zagraniczne fora o mastifach Hiszpańskich i Tybetańskich

Co znajdziemy na tego typu forach internetowych? Bardzo wiele praktycznych informacji, które od razu mogą poprawić naszą pozycję, jako pana, względem tego psa. Mastify tybetańskie czy też hiszpańskie to zwierzęta, które posiadają zazwyczaj bardzo twardy i nieustępliwy charakter, który był niezbędny do poradzenia sobie w trudnych warunkach górskich, czy też ochrony przed wielkimi drapieżnikami.

Jeśli ta stara rasa trafi pod twój dach, możesz być pewien, że informacje o walce i trudnych warunkach życia zostały zakodowane w kodzie genetycznym – ta nieustępliwość musi być przez nas skierowana na odpowiednie tory. Ułożenie mastifa to trudne zadanie, które będzie ułatwione dzięki różnorodnym poradom z for internetowych. Znajdziesz tam informacje o charakterze tych psów – dla obcych potrafią być bardzo dzikie, agresywne i porywcze – jeśli mowa o rasach pochodzących z himalajów. Ich europejscy kuzyni nieco złagodnieli, jednak nikt nie powinien lekceważyć terenu strzeżonego przez jakiegokolwiek mastifa.

Jak karmić mastifa?

Mastify w przeciwieństwie do niektórych ras psów i ze względu na swoje pochodzenie nie są zbyt wymagające, jeśli chodzi o karmienie. Na pewno trzeba brać pod uwagę fakt, że ze względu na swoje rozmiary w okresie wzrostu pies będzie jadł naprawdę dużo.

Podobnie jak to bywa w przypadku dogów niemieckich, u mastifów istnieje ryzyko skrętu żołądka – żeby uniknąć tej śmiertelnej przypadłości, mastif powinien leżeć po skończonym posiłku. Jeśli chodzi o ich częstotliwość, to w ciągu dnia dorosły osobnik powinien dostawać od dwóch do trzech porcji jedzenia.