Specjalistyczne kosmetyki dla psów – dlaczego są konieczne?

Kąpiel psa za pomocą kosmetyków dla psów.

Zwierzęta to nasze dzieci, nasi przyjaciele. Chodzimy z nimi na długie spacery, przytulamy, uczymy. Dzielimy się z nimi naszymi łóżkami, przekąskami, naszym szamponem…. szamponem? Poczekaj minutę. Czy powinniśmy to zrobić? Produkty do higieny osobistej, takie jak szampon, są dość osobiste i co bardzo ważne, są przeznaczone dla ludzi. Czy powinniśmy zakładać, że to, czego używamy na co dzień do mycia włosów, mycia zębów lub nawilżania skóry, możemy dzielić się z naszymi psami i kotami? Czy kosmetyki dla psów możemy zastąpić naszymi? NIE!

Nie zakładaj, że Twoje kosmetyki są dobre dla zwierząt.

Jest kilka typowych przedmiotów znajdujących się w naszych szafkach, którymi zwykle dzielimy się z naszymi futrzanymi przyjaciółmi. Niektóre są bezpieczne, inne mogą sprawiać kłopoty. Nie bez powodu dostępne są na rynku specjalistyczne kosmetyki dla psów i kotów. Zatem nie zakładaj, że Twoje kosmetyki są bezpieczne dla zwierząt, ale postaraj się zapewnić swojemu pupilowi w pełni bezpieczne kosmetyki: szampon, odżywkę, pastę do zębów, preparat do usuwania przebarwień pod oczami czy puder absorbujący wilgoć.

Pielęgnacja za pomocą kosmetyków dla psa.

Najpopularniejsze kosmetyki dla psów i kotów – szampony

Psy, a nawet wybredne koty, potrzebują od czasu do czasu kąpieli. Łatwo jest wziąć nasz ludzki szampon i namydlić ich sierść, ale zarówno psy, jak i koty powinny używać dobrej jakości kosmetyków dla psów czy kota, w tym przypadku szamponu opracowanego specjalnie dla zwierząt domowych. Odczyn ludzkiej skóry głowy jest kwaśny (5,2 do 6,2), natomiast sierść psów i kotów jest bardziej neutralna (6,2-7,5). Kąpanie Twojego zwierzaka ludzkim szamponem zaburza jego kwaśny płaszcz i udaremnia odnowę tej bariery ochronnej, narażając nasze zwierzęta na problemy ze skórą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *