Psy ze schroniska – jak wygląda adopcja?

Adopcja psa ze schroniska

Pies w domu to wielka radość, ale i bardzo poważny obowiązek. Wiele osób mimo to postanawia przywitać nowego domownika. Dziś odpowiadamy na pytanie, jak adoptować psa ze schroniska?

Adopcja psa ze schroniska – jak się przygotować?

Kupienie miski, legowiska czy smyczy jest oczywistym postępowaniem, ale tak naprawdę dużo większe znaczenie ma zastanowienie się, jakiego psa chcemy adoptować. Warto zastanowić się, jak lubimy spędzać czas wolny. Czy lubimy spacery po parku, czy może bawi nas jazda na rowerze i wieczorne bieganie?

Jak adoptować psa?

Bardzo ważny jest również wiek psa. Szczeniaki są urocze, ale wymagają dużo pracy i mają ogromną ilość energii, którą trzeba spożytkować tak, by pies nie nudził się w domu. Do adopcji psa ze schroniska w starszym wieku nadal podchodzimy nieufnie, ale pupil, który ma już kilka lat jest poważniejszy i często łatwiejszy do ułożenia niż szczeniak. Dopasowanie charakteru psa do swoich wymagań jest więc podstawą sukcesu.

Psy ze schroniska? Czemu nie!

Adoptując psy ze schroniska bardzo często konieczne jest wypełnienie ankiety, która dotyczy nie tylko wiedzy o hodowli psów, ale również dopasowaniu psa do swoich wymagań i umiejętności.

Zastanawiając się, jak wygląda adopcja psa ze schroniska, trzeba wziąć pod uwagę kilka spotkań. Wiele schronisk oprócz wypełnienia ankiety adopcyjnej preferuje poznanie się psa i przyszłego właściciela na wspólnych spacerach. Warto poświęcić na takie spotkania kilka godzin, by mieć pewność, że pies będzie spełniał nasze oczekiwania.

Pies ze schroniska jak postępować

Takie zwierzaki bardzo często zostały już mocno doświadczone przez los oraz człowieka. Adoptując psa ze schroniska trzeba przede wszystkim uzbroić się w cierpliwość. Bardzo naiwne jest myślenie, że adoptowany pies szybko zacznie odwzajemniać nasze uczucia. Tulić się, nadstawiać łeb do głaskania, pokazywać brzuszek.

Psy ze schroniska bardzo powoli przyzwyczajają się do nowych właścicieli. Często są nieufne i wycofane. Pies ze schroniska jak postępować liczy się przede wszystkim cierpliwość i pozostawienie psu przestrzeni. Nie można psa zmuszać do czułości, głaskania czy przytulania. Pies, gdy zostawi mu się możliwość decydowania, kiedy ma ochotę na czułość, po pewnym czasie zdecyduje kiedy jest gotowy zaufać człowiekowi.