Ciekawostki o psach. Czego nie wiemy o naszych pupilach?

ciekawostki o psach

Mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Wielu właścicieli tych czworonogów z pewnością zgodzi się, że nie jest to tylko pusty slogan. I choć wydawać by się mogło, że wiemy wszystko na temat naszych pupili, to warto poznać ciekawostki o psach, które pozwolą nam lepiej zrozumieć zachowania naszych czworonogów! 

Ciekawostki o psach, o których nie miałeś pojęcia 

Coraz częściej mówi się o tym, że psy rozumieją ludzką mowę, a niektóre rasy ą w stanie opanować ponad 200 słów i gestów. W tym miejscu warto wspomnieć o psach rasy border collie, którego przedstawiciel, pies Rico, opanował ponad tysiąc nazw przedmiotów.  Psy potrafią reagować na gesty oraz słowa, ale jak się okazuje, ich pamięć potrafi być nieprzeciętna, tak jak ich węch, którego czułość potrafi być 100 tysięcy razy większa w porównaniu do węchu człowieka. Do ciekawostek o psach można zaliczyć również fakt, że psy mają bardzo słaby wzrok i dostrzegają kolory w zgaszonych tonacjach i odcieniach szarości. 

Co oznaczają poszczególne gesty? 

Czy wiesz, co oznacza merdanie ogonem? Większość osób myśli, że jest to wyraz zadowolenia. Ruch ogona w prawo oznacza szczęście, natomiast w lewo jest wyrazem lęku i strachu. Warto mieć na uwadze, że szczenięta nie wykonują ruchu ogonem, a tę umiejętność nabywają dopiero po 1,5 miesiąca życia. Jeśli interesują Cię zachowania swojego pupila i chcesz dowiedzieć się, co oznaczają konkretne zachowania, to sprawdź, jakie inne ciekawostki o psach dla Ciebie przygotowaliśmy!