West Terrier – pies o wyjątkowym usposobieniu!

West Terrier

Szukasz pupila, który Cię rozbawi i sprawi, że każdego dnia wstaniesz z uśmiechem na twarzy? Doskonale sprawdzi się West Terrier, który pomimo swoich niewielkich rozmiarów z pewnością przykuje Twoją uwagę. Ten psiak był już znany na początku lat 90. Jeśli nie przeszkadza Ci częste sprzątanie mieszkania z uwagi na jego gęstą sierść – to z pewnością pies ten jest stworzony dla Ciebie!

West Terrier

Jak wygląda West Terrier?

Pies ten cechuje się niewielkimi rozmiarami. Mają zjawiskową śnieżnobiałą sierść, która jest bujna i bardzo gęsta. Inny odcień – lekko szary mają jego uszy i wnętrze brzucha. Uwagę zwracają jego śliczne czarne oczy, które z pewnością skradną Twoje serce! West Terrier ma trójkątne uszy i niedużą  głowę. Ogonek prosty, delikatnie skierowany w górę. Dorosły pies osiąga około 28 cm wysokości, a jego waga waha się między 7 a 10 kg.

Charakter i usposobienie West Terrier

Kto miał kiedykolwiek przyjemność spotkać te urocze  psiaki z pewnością wie, że są one bardzo pewne siebie. West Terrier jest sceptycznie nastawiony na obcych i inne psiaki. To nie znaczy, ze są one niesympatyczne czy nietowarzyskie. Nic z tych rzeczy! Rasa ta mocno przywiązuje się do swojego właściciela i dla niego jest bardzo miły i przyjacielski. Warto podkreślić, że pies ten wyróżnia się wysoką inteligencją. Bardzo szybko uczy się on nowych poleceń i umiejętności.Stąd psy te są bardzo posłuszne. Z pewnością pies ten trafi w Wasze gusta.