Obroże przeciwpchelne – zadbaj o zdrowie czworonoga

Są takie miesiące, w których się wydaje, że psiaki drapią się bez końca. Tu za uchem, tam pod brodą, a potem to w ogóle już wszędzie. Z pchłami nie ma żartów – nie tylko są okrutnie uciążliwe zarówno dla psa, jak i właściciela, lecz także mogą przenosić przeróżne choroby! Gdzie kupić obroże przeciwpchelne i jak wybrać tę idealną?

Profilaktyka zamiast leczenia

Znajdź takie obroże przeciwpchelne, które nie będą drażniące dla Twojego psiaka. Zdarza się, że zbyt mocna chemia zamiast pomóc, jedynie wywołuje alergie. Pamiętaj, że jeśli nie jesteś pewien, czy ten skład, który widzisz na etykiecie, jest zadowalający, skonsultuj się z kimś, kto lepiej się na tym zna. W końcu nie ma sensu, by zaszkodzić psu. Nieproszeni goście-pasożyty to jedno, a późniejsze leczenie dermatologiczne podrażnionej skóry to inna sprawa.

obroże przeciwpchelne

Obroże przeciwpchelne – najlepsze rozwiązanie?

Oprócz obroży można stosować środki takie jak szampony przeciwpchelne, preparaty najróżniejszego rodzaju, o zróżnicowanych formach stosowania. Dlaczego akurat obroże przeciwpchelne to według naszej redakcji tak dobbre rozwiązanie? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ich działanie. Z jednej strony działają zapobiegawczo i odstraszają niechciane pasożyty. Z drugiej – jeśli pies już zostanie zaatakowany – mają substancje trujące dla intruzów  ukrytych w sierści Twojego psa. Należy ją wymieniać co kilka tygodni. Brzmi intrygująco? Dla nas zdecydowanie! Do tego możesz ją na przykład założyć na spacer, a zdjąć w domu – pies nie musi jej mieć na sobie cały czas.