Karmy specjalistyczne dla psów – co warto o nich wiedzieć?

Idea karm specjalistycznych dla psów jeszcze niedawno brzmiało obco. Na szczęście jednak podejście do zwierząt domowych zmienia się z „podwórkowego Burka” na świadomość, że pies to zwierzę o konkretnych potrzebach i nie zadowoli się kromką chleba z mlekiem na śniadanie. Dostęp do informacji pomaga w chwilach, kiedy zastanawiamy się, jakie karmy specjalistyczne dla psów wybrać dla naszego pupila.

karmy specjalistyczne dla psów

Czym żywi się pies?

Warto zacząć od podstawowych informacji, to znaczy – co może zjeść pies, co powinien zjeść, a czego mu nie wolno. Pies nie jest tylko mięsożercom, więc nie zachoruje od zjedzenia ziemniaka czy ryżu – zdarzają się i takie, które chętniej wyjedzą z miski marchewkę, niż kurczaka. Niemniej trzeba uważać z warzywami i owocami, ponieważ część z nich może być dla pupili trująca, na przykład rabarbar lub awokado mogą przyczynić się do pilnej wizyty u weterynarza. Wszystkie cukry proste, ciasta i czekolady to trucizna dla psa i nie wolno jej podawać nawet za najbardziej maślane oczy.

Jak wybrać karmy specjalistyczne dla psów?

Karmy specjalistyczne dla psów dają szeroki wybór, dostosowany do potrzeb każdego psa. Aby wybrać odpowiednią karmę, trzeba znać potrzeby swojego pupila. Jeżeli choruje na nerki lub ma problem z cukrem i nadwagą, warto sięgnąć po karmę, która jest odpowiedzią na zapotrzebowanie – dzięki stosowaniu ich zamiast zwyczajnych karm można oszczędzić pupilowi cierpienia, a sobie niewygodnych wizyt u weterynarza i mnóstwa stresu.