Budy dla psów-jak wybrać?

Każdy pupil powinien posiadać swoje własne, bezpieczne schronienie. W przypadku psów będzie to odpowiednio dobrana buda. Dowiedz się jak wybrać budę dla psów!

Na co zwrócić uwagę?

Podczas wyboru budy dla psów musisz sprawdzić kilka kwestii. Otóż najważniejszy jest rozmiar. Twój pies musi mieć w swoim schronieniu odpowiednią ilość miejsca, aby móc się obracać i czuć swobodę. Tutaj każda rasa potrzebuje innych parametrów, lepiej nie kupuj “na oko” a dokładnie zmierz interesujący Cię produkt. Kolejna kwestia to ocieplenie wnętrza. Jeśli pies w czasie zimy ma spędzać czas w kojcu, musisz zakupić budę o odpowiednim wytłoczeniu wewnątrz.  W ten sposób nie straszne będą żadne mrozy. Bardzo ważny jest również wybór odpowiedniego materiału, najczęśćiej spotkamy się z budami dla psów wykonanych z drewna i jest to bardzo solidny materiał. Jednak, aby zachował swoje walory przez wiele lat nie zapominaj o regularnej impregnacji!

Gdzie kupić budy na psów?

Poszukiwania możemy rozpocząć przez internet. W ten sposób z łatwością porównamy ceny oraz możliwe warianty. Jeśli jednak wolisz sprawdzić jak Twój pies zareaguje na wybrana budę, zabierz go na zakupy stacjonarne w swoim mieście. Budy dla psów znajdziesz w wielu miejscach, sklepach zoologicznych czy sklepach budowlanych w sekcji dla zwierząt.